ScienceHub

Istota matematyki zawiera się w jej wolności.

Georg Cantor

W imieniu zespołu uniwersyteckiego projektu Science Hub zwracamy się do Państwa z propozycją wzięcia udziału w konkursie “Science Hub UŁ”. Do konkursu zapraszamy zespoły składające się ze studentów piszących prace zaliczeniowe/dyplomowe/projektowe wraz z osobami pełniącymi rolę opiekunów naukowych.

Dwa słowa o projekcie

Celem projektu Science Hub jest wypracowanie ogólnouczelnianego modelu działania „Science Hub” -  platformy współpracy, której zadaniem jest inicjowanie i wspieranie naukowych projektów studenckich we współpracy przedstawicieli uczelni i partnerów zewnętrznych wzmacniając przy tym interdyscyplinarną współpracę międzywydziałową. 

Co można zyskać poprzez udział w konkursie?

Udział w konkursie daje pracownikom i pracowniczkom UŁ wiele korzyści:

  1. Konkurs daje przede wszystkim możliwość zdobycia doświadczenia w realizacji projektu odpowiadającego na realne potrzeby partnera zewnętrznego, we współpracy z osobami studiującymi. Dzięki trójstronnej współpracy prace napisane podczas zajęć i seminariów będą mogły zostać wykorzystane we współpracujących podmiotach i dać studentom i studentkom naszych Wydziałów wgląd w to, jak nauka może mieć praktyczne zastosowanie. 
  2. Osoby studiujące i pracujące na UŁ zakwalifikowane do konkursu będą miały również możliwość udziału w szkoleniu rozwijającym kluczowe kompetencje podczas współpracy z instytucjami zewnętrznymi: komunikacja, współpraca w zespole, praca projektowa.
  3. Nauczyciele akademiccy – osoby sprawujące opiekę nad projektami otrzymają także jednorazowe wynagrodzenie w wysokości nie mniej niż 3.000 zł brutto.

Konkurs

Celem konkursu jest wyłonienie projektów opartych na trójstronnej współpracy pomiędzy studentem/studentką UŁ, nauczycielem akademickim UŁ, a podmiotem zewnętrznym.

Aby zgłosić projekt należy stworzyć zespół, w którego skład wejdą osoby reprezentujące trzy wspomniane grupy. W tworzeniu zespołów pomagać będą Ambasadorowie i Ambasadorki Science Hub, do których mogą zgłaszać się zainteresowani studenci/studentki oraz osoby opiekujące się pracami studenckimi.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone projekty naukowe o charakterze aplikacyjnym lub działania wdrożeniowe powstające na UŁ, których celem jest rozwiązanie wyzwania/problemu wskazanego przez podmiot zewnętrzny. Do konkursu zapraszamy wszystkie projekty niezależnie od dyscypliny naukowej. Zgłaszane projekty mogą być również realizowane w ramach tworzonych prac dyplomowych lub zaliczeniowych.

Rekrutacja do konkursu prowadzona będzie od 15.03.2023 r. do 14.04.2023 r.

W formularzu zgłoszeniowym będzie trzeba krótko zaprezentować m.in.:

  • Opis projektu zawierający cele, metodykę badań i oczekiwane wyniki Projektu;
  • Motywację osoby studiującej do udziału w Projekcie;
  • Opis potrzeb partnera zewnętrznego dotyczących realizacji Projektu.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z pełną informacją o konkursie znajdującą się na stronie internetowej Projektu, profilu LinkedIn Science Hub oraz kontaktu z zespołem w razie jakichkolwiek pytań.

EUROPEJSKI UNIWERSYTET MIAST POSTINDUSTRIALNYCH - UNIWERSYTET ŁÓDZKI W SIECI UNIC

UNIC (/juːˈniːk/) jest jedną z 41 sieci Uniwersytetów Europejskich. 

 

Uniwersytety Europejskie to model międzynarodowych uczelni przyszłości, promujących europejskie wartości i tożsamość oraz rewolucjonizujących jakość i konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego poprzez wspólne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na polu edukacji i nauki oraz głęboką integrację instytucjonalną.

  • WIĘCEJ O UNIC

Poznaj nasze kierunki

Każdego roku dostosowujemy naszą ofertę - studiów stacjonarnych, podyplomowych i szkół doktorskich – do potrzeb kandydatów. Ściśle współpracujemy z biznesem, organizacjami pozarządowymi i ekspertami naukowymi. Zależy nam na tym, aby przekazywana przez nas wiedza znajdowała zastosowanie w obliczu wyzwań, przed jakimi aktualnie stają społeczeństwa.

SPRAWDŹ NASZE KIERUNKI!

Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da.